Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimi günümüzün İzmir’inde  en popüler tedavi şekillerinden biridir. İnsanlara kısa yoldan gür saçlar veren bu tedavi şekli saç dökülmelerinin önüne geçmiş durumdadır.

Saç ekimi hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilir. Bunun için günümüz teknolojisi ve cerrahisi çok uygundur. Yeni yeni yöntemler ortaya çıkarak, saç dökülmelerinin önüne geçilmiş durumdadır. Sadece belirli süreler içinde bu işlem tamamlanarak, kişi sağlıklı ve gür saçlara kavuşabilir. İstenilen yöntemin kullanılmasıyla, kişi kellik sorunundan kurtulmuş olacaktır.

Kişiler saç ekimi yaptırmadan önce bazı şeylere dikkat ederek, bu tedaviyi daha basit bir hale çevirirler. Bir izmir saç ekim merkezine gitmeden önce saç ekimi hakkında bilinmesi gereken bazı şeyler bulunur.

Saç Ekimi Hakkında:

Saç ekimi günümüz şartlarında oldukça basit bir şekilde ilerlemektedir. İnsanların bütçelerini zorlamadan ve acısız tedavi ile bu işlemi onlara uygulamak mümkündür.

  • Saç ekimi iki farklı yöntemle yapılır. Kişilere uygun olarak yöntemlerden biri seçilebilir. Bu yöntemlere göre, tedavinin süresinde uzama olabilir. Veya bu yöntemlere göre tedavi seanslar şeklinde yapılabilir. Genel olarak saç ekimi FUT ve FUE teknikleriyle yapılmaktadır. FUT yönteminde saç ensesindeki saçlar alınarak, diğer bölgelere geçirilir. Bunların tek tek yapılması söz konusudur. Diğer yöntemde ise bir seferde 4 ile 5 bin arası saçın nakledilmesi mümkün olacaktır.
  • Saç ekimi işlemi 4-6 saat süren bir işlemdir. İşlemin uzunluğu saç yapısına bağlı olarak artabilir. Genel olarak bir saç ekim işlemi 4 saat içinde tamamlanmaktadır. İşlemi etkileyen başka yöntemlerinde varlığı mevcuttur. Cilt yapısı gibi şeyler saç ekiminin süresini uzatabilir. Bu yüzden bu işleme başlayan kişilerin 4 saati gözden çıkarması gerekir.
  • Saç ekimi ağrısız geçen bir işlem olmaktadır. Günümüzde insanların bu tedaviyi tercih etmesinin en büyük nedenlerinden biri de budur. İnsanlara acısız şekilde estetik bir görünüm katmaktadır. İşlem genel aneztesi altında yapıldığında, kişinin herhangi bir acı duyması söz konusu olmayacaktır.
  • Saç ekimi hakkında en çok merak edilen konulardan biri de saçların yeniden dökülüp dökülmediğidir. Bu işlem kesin sonuçlar verdiğinden, asla yeniden dökülme gibi sorunlara neden olmaz.
  • Hem FUE hem de FUT yöntemi oldukça doğal sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Dışarıdan kişinin saç ekimi yaptığı anlaşılmaz. Çünkü bu işlemler kişinin kendi saçlarıyla yapılmaktadır. Diğer peruk ve yapay saç gibi doğallık sorunlarının ortaya çıkmasını engeller. Bu da dışarıdan saç ekiminin yapılmadığı hissini verir.
  • Bu işlem plastik cerrahiler tarafından uygulanan bir işlemdir. Ayrıca dermatologlar ve medikal estetik uzmanları tarafından da bu işlem uygulanabilir. Bu işi bir uzmanına teslim etmek en iyisi olacaktır. Saç ekimi öncesinde iyi bir araştırma yapmalı ve iyi uzmanların belirlenmesi sağlanmalıdır.